Sabro 22 – İ SHULTONUTHO MDAGELA ALA SURYOYE

22 Nisan’da Suriye’de kaçırılan Metropolitler konusunda detaylı bir makale yazan Süryani araştırmacı Erkan Metin, kaçırılan Metropolitlerin olayı ile ilgili Türkiye devletinin Süryanilere yalan söylediğini belirtiyor.

22 Nisan’da Suriye’de kaçırılan Süryani Ortodoks Kilisesi Halep Metropoliti Yuhanun Abrohum (Yuhanna İbrahim) ve Melkit (Süryani) Ortodoks Kilisesi Halep-İskenderun Metropoliti Paul Yazıcı’dan hala hiçbir haber alınamadı. Lübnan’lı 9 rehinenin iki Türk pilotu karşılığında takas edilip serbest bırakıldığı günlerde özellikle Lübnan basınında Metropolitlerin sağ oldukları ve serbest bırakılacakları bilgileri basında yer alırken, bu haberler de kısmen yalandı ve bir sonuca ulaşmadı.

29 Eylül 2013’de suryaniler.com internet sitesinde “Kaçırılan Metropolitler Üzerine Bir İnceleme” başlığıyla olayı kapsamlıca ele alıp yeni bilgiler ortaya koyan bir makale yayınlandı. Makalenin yazarı Süryani araştırmacı-yazar Erkan Metin, internette yayınladığı uzun yazıda, internet üzerinde yaptığı ve kaynaklarını tek tek belirttiği araştırmada daha önce kimsenin dikkatini çekmemiş bazı bulgulara ulaştığını belirtiyor.

Metropolitleri kaçıran grubun başında Ebu Banat lakaplı şahsın olduğunu tahmin ettiğini açık internet kaynaklarına dayanarak yazıyor

Yazar : Admin

Bu Sayfayı Paylaşın