Sabro 23 – İ SHULTONUTHO LI SIMLA U MEDE DNAFIL ACLA

Gazetemizin geçen sayısında ele aldığımız 22 Nisan’da kaçırılan Metropolitlerle ilgili haber sonrasında yeni gelişmeler ve şaşırtıcı bulgular ortaya çıktı. Süryaniler ortaya çıkan bu bulgular çerçevesinde devlet yetkililerinden kendilerini tatmin edecek açıklama bekliyorlar.

Araştırmacı Yazar Erkan METİN’in değişik dönemlerde yazdığı makale ve gazetemize verdiği röportajında, açık internet kaynaklarına dayanarak yaptığı araştırmasında Ebu Banat lakaplı cihatçı teröristin Metropolitleri kaçırdığını Özgür Suriye Ordusu’nun bazı kaynaklarına ve Kafkas Emirliği’nin resmi web sitesindeki bilgilere dayanarak ortaya koymuştu.

Bu bilgilere göre Süryani Ortodoks Kilisesi Halep Metropoliti ile Melkit (Süryani) Ortodoks Kilisesi Metropoliti’nin, Çeçen terörist Ebu Banat tarafından kaçırıldığını iddia etmiş ve hatta Kafkas sitesinde, Metropolitlerin öldürüldükleri yönünde bir bilginin yer aldığını açıklamıştı.

Ebu Banat isimli şahsın da Türkiye’de haftalar önce tutuklandığı halde devlet yetkililerinin Süryani yetkililere “Bu şahsın Metropolitlerle ilgisi yok, vize problemi olan bir şahıs, sınırdışı ettik” diyerek yalan söylendiğini haberleştirmiştik.

Yazar : Admin

Bu Sayfayı Paylaşın